Blog > Komentarze do wpisu
Święto
Zazdroszczę Francuzom. 14 lipca wszędzie mają święto narodowe. Wiadomo - zniszczenie Bastylii. Kilka lat temu święto zastało nas w malutkiej wiosce w Langwedocji. Przyszlismy na ocieniony platanami plac gdzie zwykle grano w bule. Były lampiony, przyszła chyba cała miejscowa ludnośc. Grał miejscowy zespół, biegały dzieci i okoliczne psy. Z beczek rozlewano do szklanek wino a na zaimprowizowanym parkiecie tańczyły dostojne staruszki i miejscowe nastolatki. Kilku chłopaczków z 6-7 lat ganiało sie z piłka  i wrzeszczało Vive la France.
Obok nas zajadano mule z frytkami i było bosko.
I kiedy znowu ktoś pyta co to jest patriotyzm i  narzeka że Polacy nie są patriotami i doszukuje się czyja to wina to jest idiotą.
Bo patriotyzm to nie potrząsanie flagą i wspominanie zmarłych. To nie wspominanie kto nam dał po dupie a komu my. To nie Orkiestry woskowe i powolne przemarsze.
Patriotyzm to to, że komus w kazdym małym miasteczku i każdej wiosce chce się zwieźć stoły, zrobić scenę, zwołać znajomych i przyprowadzić dzieci.
A potem tańczyć do upadłego, zajadać mule (ale może coś bardziej ludzkiego) klepać po plecach przyjaciół i wrzeszczeć "Vive la France" (a następnego dnia z rana przyjśc i dokładnie posprzątac cały bajzel).
Bardzo bym chciał być patriotą który idzie na taką imprezkę i popijając wino usmiecha się do sąsiadów, tańczy z dziećmi i wrzeszczy "Wiwat Polska".
Ale nie jestem bo nie ma takich imprez. Są uroczyste defilady i przemówienia które nudzą albo irytują.
Smutni jesteśmy.
poniedziałek, 12 listopada 2007, talki

Polecane wpisy

  • Remanentów...

    Z rzeczy politycznych: zadziwiające jest jak bardzo monotematyczni są politycy PIS. Premier który jak katarynka powtarza jednym tchem że jest otoczony agresją a

  • Z powrotem

    No i minął z górą rok od ostatniego wpisu. Rok w którym zmieniliśmy sobie życie. Mieszkalismy w środku miasta. teraz mieszkamy w środku lasu. Pracowaliśmy w gaz

  • Dalej dom

    Trzeba wybaczać nieregularne wpisy. Dom buduję. Wczoraj cały dzień w dziwnych miejscach jak Castorama. Połowa rzeczy - nie mam pojęcia do czego są. A druga poło

Komentarze
Gość: przedszkolenr2konstantynowdzieci, *.konstantynow.mm.pl
2007/11/12 20:10:13
Witaj! Bardzo fajny blog trafiłam tutaj przeglądając blogi przedszkolne. Jestem nauczycielką w przedszkolu integracyjnym i prowadzę stronę blogową dla dzieci mojego przedszkola. Zapraszam i proszę o wpis oceniający stronę. Pozdrawiam Jola.
Adres boga:
www.przedszkolenr2konstantynow.blox.pl
-
2007/11/12 21:46:18
A w takich na przykład Niepołomicach młodzież się skrzyknęła i po raz drugi rozdawała baloniki. Białe i czerwone. Na baloniku każdy mógł napisać swoje marzenie. Po mszy, orkiestrach, bla bla bla, baloniki poszybowały w niebo. Sympatyczne, prawda?
-
2007/11/18 16:20:00
wrociliscie do pisania, dzieci bloxowe marnotrawne ;))
Super.
I ciesze sie ze mieszkacie sobie w lesie i jest super. I dzieci moga sie bawic na wlasnym podworku a nie ogrodzonym zamknitym na 4 spusty placyku spoldzielniowym. I ze moga sie ganiac z psem i po lesie zamiast ogladac cartoon network. Naprawde :) Super!
pozdrawiam z dawnych Waszych okolic !
-
2007/11/26 19:52:27
Już kiedyś zastanawiałam się nad tym naszym przaśnym patriotyzmem.
I wyszło mi, że my tak ogólnie lubujemy się w patosie i uwielbieniu heroizmu, który do niczego nie prowadzi. Jesteśmy narodem Wallenrodów, nasz patriotyzm karmi się tylko przegranymi, pomordowanymi i straconymi. W polskiej definicji patriotyzmu nie ma miejsca na radość i zabawę. A szkoda. Ciekawe, czy to zaniknie w którymś pokoleniu ...
-
Gość: liwr, 160.83.57.*
2008/07/14 11:36:26
No wlasnie. Dzisiaj 14 lipca. Pomyslalam sobie wczoraj, ze Francuzi beda swietowac i pewnie wszedzie beda tance na podestach. Z zazdroscia. Czy my tak moglibysmy? Tak, moglbysmy. Pewnie 11 listopada nie najlepiej sie do tego nadaje. Ale 15 sierpnia tak. Jednak wprowadzenie takiego zwyczaju wymaga na poczatku sporo wysilku. Musza znalezc sie chetni organizatorzy. Ale za piatym razem byloby juz duzo latwiej.
-
Gość: Rork, *.autocom.pl
2009/08/30 20:51:41
Hej - bardzo fajny blog. Ale dlaczego roi się w nim od błędów interpunkcyjnych :( Dbajcie o tę polszczyznę, Wy chociaż - tak jak Francuzi o francuszczyznę :)
-
Gość: Rork, *.autocom.pl
2009/08/30 20:56:21
Aha - no i wg Waszego blogu jestem idiotą.
I PS:
Zapraszam na obchody 11 listopada/15 sierpnia do Krakowa. Wcale nie jest tak znowu nedęcie, przez Rynek przemaszerowuje kawaleria w strojach z epoki, ludzie często przychodzą z dziećmi i wyglądają na szczęśliwych i mają czasem nie tylko baloniki, jak w Niepołomicach, ale też małe papierowe flagi..
-
2009/12/16 21:17:56
pierwsze primo - co z tymi kleszczami i boreliozą
drugie primo - Monika czy dzieckiem będąc byla na koloniach na Słowacji, gdzie strzelano z wiatrówek ( raczej nielegalnie) popisywano się karate ( głownie Słowacy) i robiono całą masę dziwnych rzeczy, które dziś sie nam nie mieszczą w głowie
???
-
Gość: gsz, *.adsl.inetia.pl
2010/02/17 11:45:44
Panie Leszku,
Szukam od dawna z Panem kontaktu...
Prosiłbym o kontakt mailowy: mój mail: gszlanga@wp.pl Rzecz dotyczy Pana książki "Dziecko dla początkujących". Już nie wiem jak do Pana dotrzeć, więc próbuję tak. Dzwoniłem do wydawnictwa, ale za każdym razem każą mi dzwonić później.
Pozdrawiam i liczę na pustego maila, na któego mógłbym napisać o co chodzi.
gszlanga
-
Gość: asia, 10.201.54.*
2014/03/17 13:38:55
Witam, czy jeszcze Państwo tu zaglądacie? Czy mogę prosić Panią Monikę o kontakt?

Pozdrawiam
Asia
yoyoga@o2.pl
-
2014/03/28 17:17:31
Może to będzie nie na miejscu ale ja tak właśnie świetowalam 1 maja...kielbaska ,tańce,górnicza orkiestra...było coś z patriotyzm.Ja wiem komuna i te sprawy,ale ja miałam 12 lat i byłam wniebowzięta.I opychałam się watą cukrową i było cudnie.